نرم‌افزار اسکچاپ (Sketch up) یکی از سریع‌ترین ابزارهای مدل‌سازی سه‌بُعدی در دنیای معماری و طراحی است و به دلیل یادگیری راحت و آسان، از کاربردی‌ترین ابزار معماران نیز به شمار می‌آید؛ به‌طوری‌که کمابیش در تمام شرکت‌ها و دفاتر معماری دنیا از این نرم‌افزارِ مدلینگ استفاده می‌کنند. متقاضیان این نرم‌افزار علاوه بر دانشجویان، حرفه‌مندان مشاغل معماری، مشاغل مربوط به حوزه‌های طراحی صنعتی و داخلی، شهرسازی، عمران، صنایع چوب و اِم‌دی‌اِف هستند.

 

چرا باید اسکچاپ را یاد بگیریم؟

اسکچاپ ساده‌ترین و سبک‌ترین نرم‌افزار مدل‌سازی در مقایسه با سایر نرم‌افزارهای معماری است و همچنین نرم‌ازار مناسبی برای مدل‌سازی با سرعت بالا، ارائۀ بهتر و راحت‌تر طرح‌های معماری است. ویژگی‌های جذاب و درعین‌حال سادۀ این نرم‌افزار همچون محیط نرم‌افزاری ساده، هماهنگی با سایر نرم‌افزارهای معماری مانند v-ray، اتوکد، مدل‌سازی‌های دقیق و استاندارد و تهیۀ نقشه‌های دقیق پس از مدل‌سازی و خروجی‌های کمابیش باکیفیت و قابل‌قبول و… باعث شده است تا کار با این نرم‌افزار آسان باشد و برای یادگیری از سطح مبتدی و ورود به بازار کار، گزینۀ بسیار مناسبی است.

در پکیج استودیو اسکچاپ، سعی شده است تا این نرم‌افزار به‌طور جامع آموزش داده شود به‌طوری که نه‌تنها افراد مبتدی می‌توانند به‌راحتی تمام نکات آموزشی آن را فرابگیرند، بلکه کسانی که تا حدودی به این نرم‌افزار مسلط هستند هم می‌توانند با ویژگی‌ها و آموزش‌های جدید و به‌روز آن آشنا شوند.

در این پکیج، ابتدا آموزش با ابزارها و دستورات کاربردی این نرم‌افزار آغاز می‌شود و سپس یک ویلا با استفاده از همین ابزارها مدل‌سازی خواهد شد و در ادامه، کاربرد پلاگین‌ها، انواع آن‌ها و چگونگی کار با هر یک نیز آموزش داده می‌شود.

 

پلاگین‌ها در اسکچاپ

علاوه بر مدلینگ راحت و سریع، وجود پلاگین‌های کاربردی موجود در این نرم‌افزار برای طراحی معماری، از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن است. استفاده از پلاگین‌های موجود در اسکچاپ به دلیل وجود ابزارهای مختلف برای انجام راحت‌تر دستورات، باعث افزایش سرعت و دقت در طراحی می‌شود. از پلاگین‌های کاربردی و ضروری در اسکچاپ می‌توان به  AS, FLATTEN, FLOWWIFY, FLATTEN TO PLANE, FLOOR GENERATOR و… نیز اشاره کرد که هرکدام از آن‌ها کاربرد مختص به خود را دارند و به‌عنوان مکمل یکدیگر عمل می‌کنند و می‌توان از آن‌ها برای ترسیم روی اشکال منحنی، کنترل ابزارهای اسکچاپ و در کل برای تسهیل فرایند کار با این نرم‌افزار استفاده کرد.

برای دانلود این پلاگین ها و دیگر پلاگین ها کاربردی نرم افزار اسکچاپ میتوانید در این قسمت کلیک کنید تا به راحتی در دسترس شما قرار بگیرد.

 

ویژگی‌های پکیج استودیو اسکچاپ

  • استفاده از مفاهیم پایه و کاربردی برای آموزش مدل‌سازی اسکچاپ.
  • آشنایی با مبانی نظری نرم‌افزار اسکچاپ.
  • یادگیری پلاگین‌های کاربردی در نرم‌افزار اسکچاپ.
  • مدل‌سازی سه‌بُعدی انواع ویلا و نما.
  • آموزش کامل موتور رِندر Enscape یا رندرهای 360 درجه از پروژه‌های معماری با کمک پلاگین‌های اسکچاپ.
  • خروجی‌های دوبُعدی از مدل‌های سه‌بُعدی با کمک بخش Layout

نمونه مدل‌سازی‌های انجام‌شده توسط پکیج استدیو اسکچاپ

سیلابس دوره
پیش نمایش دوره آموزشی
سوالات متداول
پلاگین های کاربردی نرم افزار اسکچ آپ

نظرات

متوسط امتیازات

0
500,000 تومان–رایگان!
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0